La o cafea
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
La o cafea

http://camelia7396.weblog.ro ; http://www.aflatot.com ; http://motanik.weblog.ro
 
AcasaPortalGalerieCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Cinema

In jos 
4 participan?i
AutorMesaj
Admin
Admin
Admin


Mesaje : 251
Data de înscriere : 22/01/2008
Varsta : 50
Localizare : Italia

Cinema Empty
MesajSubiect: Cinema   Cinema Icon_minitimeLun 28 Ian 2008, 6:15 am

Ce filme ati mai vazut, ce va place, care-i actorul preferat... orice putem discuta aici.


Cinema 12mdv4

Imi place Mel Gibson atat ca actor cat si ca regizor, filmele lui sunt sangeroase de exemplu "APOCALYPTO" pe care l-am vazut ieri seara. Mi-a placut char daca am vazut cateza secvente printre degete... Cinema 446346



Un alt exemplu ar fi


Cinema 1293hk8


este fascinant, am citit ca are cinci copii wawwwww ... Vi-l imaginati cu gradinita dupa el ori cumparand pampers ? Cinema 93153
Sus In jos
https://laocafea.forumgratuit.ro
_-Alex-_
Moderator
_-Alex-_


Mesaje : 112
Data de înscriere : 26/01/2008

Cinema Empty
MesajSubiect: Re: Cinema   Cinema Icon_minitimeMar 29 Ian 2008, 5:30 am

The invisible
Cinema Invisible

Superb film va recomand Cinema 323406
Sus In jos
Admin
Admin
Admin


Mesaje : 251
Data de înscriere : 22/01/2008
Varsta : 50
Localizare : Italia

Cinema Empty
MesajSubiect: Re: Cinema   Cinema Icon_minitimeMar 29 Ian 2008, 7:06 am

waw Cinema 397811 trebuie vazut... hmmm sa vad cum ma lipesc
Sus In jos
https://laocafea.forumgratuit.ro
_-Alex-_
Moderator
_-Alex-_


Mesaje : 112
Data de înscriere : 26/01/2008

Cinema Empty
MesajSubiect: Re: Cinema   Cinema Icon_minitimeMier 30 Ian 2008, 6:49 am

Hai sa mai vin cu o recomandare The Man From Earth - 2007.

O poveste captivanta noua cel putin pentru mine si totul se rezuma la :

Dacă un om din Epoca de piatră ar reuși să supraviețuiască timp de 1000 de ani, până în prezent? Cum ar fi acest om? Ceea ce a început ca o interesantă discuție între intelectuali, ia o întorsătură neașteptată când Oldman mărturisește că el este acel om, din epoca Paleoliticului, care trăiește de 14.000 de ani.



Producție: USA, 2007
Gen: Psychological Sci-Fi Cinema 924488
Sus In jos
Admin
Admin
Admin


Mesaje : 251
Data de înscriere : 22/01/2008
Varsta : 50
Localizare : Italia

Cinema Empty
MesajSubiect: Re: Cinema   Cinema Icon_minitimeMier 30 Ian 2008, 7:10 am

intresant, trebuie vazut.
Sus In jos
https://laocafea.forumgratuit.ro
Cristina

Cristina


Mesaje : 70
Data de înscriere : 08/02/2008
Varsta : 40
Localizare : Micul Paris

Cinema Empty
MesajSubiect: Re:Cinema   Cinema Icon_minitimeVin 07 Mar 2008, 10:50 am

Filmul meu preferat este Love Story...sunt romantica..ce sa fac? Rolling Eyes Vreau sa cred ca o astfel de iubire...inca...exista....cu toate ca...eu nu am gasit-o...pana acum...sau...poate ca a fost acolo..si am lasat-o sa ...plece...Cine stie? Rolling Eyes
Sus In jos
Admin
Admin
Admin


Mesaje : 251
Data de înscriere : 22/01/2008
Varsta : 50
Localizare : Italia

Cinema Empty
MesajSubiect: Re: Cinema   Cinema Icon_minitimeVin 07 Mar 2008, 1:16 pm

este timp slava Domnului Cinema 93153
Sus In jos
https://laocafea.forumgratuit.ro
Cristina

Cristina


Mesaje : 70
Data de înscriere : 08/02/2008
Varsta : 40
Localizare : Micul Paris

Cinema Empty
MesajSubiect: Re:Cinema   Cinema Icon_minitimeVin 07 Mar 2008, 3:27 pm

Nu stiu ce sa zic...timp e...dar...s-a dus...ori...poate nici nu avea sa fie...Asta e... Cinema 170625
Sus In jos
Admin
Admin
Admin


Mesaje : 251
Data de înscriere : 22/01/2008
Varsta : 50
Localizare : Italia

Cinema Empty
MesajSubiect: Re: Cinema   Cinema Icon_minitimeLun 10 Mar 2008, 8:31 am

Lasa mai Cris, nu te intrista, vine soarele sunny
Sus In jos
https://laocafea.forumgratuit.ro
_-Alex-_
Moderator
_-Alex-_


Mesaje : 112
Data de înscriere : 26/01/2008

Cinema Empty
MesajSubiect: Re: Cinema   Cinema Icon_minitimeLun 10 Mar 2008, 10:45 am

10.000 i.Chr (2008)

Un film destul de interesant mai ales in ultima vreme in care au aparut numai filme slabe cu buget mic...

http://content.video.imedia.ro/player/v1/flvplayer.swf?&file=260491.flv&ts=802798652


Da imi renaste instinctu de vanator si de om preistoric:))
Sus In jos
Cristina

Cristina


Mesaje : 70
Data de înscriere : 08/02/2008
Varsta : 40
Localizare : Micul Paris

Cinema Empty
MesajSubiect: Re:Cinema   Cinema Icon_minitimeSam 15 Mar 2008, 4:27 pm

Cami...nu ma intristez...doar ca...uneori imi pare rau ca nu am avut...curaj...la momentul potrivit...Uneori...invatam sa ne ascundem atat de bine...ca...nu mai stim cum sa iesim din carapacea noastra...Si pana la urma...putini sunt cei care se mai uita...la sufletul celor de langa ei...Poate de asta nu imi prea gasesc eu locul...Caut...ce nu mai este de gasit in zilele noastre... Rolling Eyes Probabil ca tocmai de aceea imi plac filmele gen...Love Story... Wink
Sus In jos
_-Alex-_
Moderator
_-Alex-_


Mesaje : 112
Data de înscriere : 26/01/2008

Cinema Empty
MesajSubiect: Re: Cinema   Cinema Icon_minitimeLun 17 Mar 2008, 11:27 am

asa revin cu filmu 10,000 bc cu un mic articol

Cinema 10000bc

Real sau fals? – Creaturile din filmul 10 000 I.Cr.

Filmul “10 000 I.Cr.”, care va avea premiera in Romania pe 14 martie, a atras atentia presei de specialitate cu mult inaintea lansarii sale oficiale din S.U.A., care a avut loc pe 7 martie. Atat efectele speciale folosite in regizarea acestui film, cat si faptul ca acesta este populat de personaje reprezentante ale unei lumi de mult apuse au incalzit imaginatia si au starnit curiozitatea cinefililor.

Fantasticele creaturi prezente in film, de la gigantele pasari carnivore pana la tigrii cu colti sabie si mamuti lanosi, au populat, intr-adevar, intr-un timp istoric, planeta noastra. Desi o teorie sustine faptul ca este posibil, ca un moment dat, vechii egipteni sa fi fost contemporani cu mamutii gigant, existenta lor cu 10 000 de ani I.Cr. ramane totusi sub semnul intrebarii. Acest fapt i-a determinat pe cercetatorii din domeniu sa isi arunce un ochi expert asupra actiunii filmului, analizandu-l dintr-o perspectiva stiintifica.

Tigrii cu colti sabie

Cei mai de seama reprezentanti ai acestei specii erau felinele “Smilodon”, un grup de pradatori numiti si tigrii cu colti sabie, in ciuda faptului ca nu exista nici o asemanare intre acestia si tigrul modern. Faima lor de pradatori periculosi s-a mai diminuat dupa ce s-a descoperit ca muscatura reprezentantilor Smilodon era relativ slaba.

Plasarea acestor feline in Lumea Veche, care includea Europa, Asia si Africa, este o contradictie de ordin geographic, intru-cat s-a dovedit ca acesta specie a trait in America. Insa au existat si alte feline inarmate cu dinti foarte puternici si periculosi, care au populat aproape toate continentele. In acesta categorie poate fi inclusa specia Scimitar sau Homotherium, reprezentate de feline care atingeau marimea unui leu.

Se credea despre Scimitar ca au disparut de pe teritoriul Vechii Lumi cu 100 000 de ani inaintea inceperii epocii de gheata, dar au aparut noi dovezi ale existentei acestora in Europa si Africa care dateaza de aproximativ 40 000 de ani.

“Tigrii din filmul “10 000 I.Cr.” sunt mai mari decat ar fi putut fi cele doua rase de feline, Smilodon sau Homotherium”, sustine Ross MacPhee, curator in mamologie la muzeul American de istorie naturala din New York. “Ceea ce vedeti in film este de doua ori marimea unui tigru modern, ceea ce reprezinta intr-adevar o creatura foarte mare”.

Pasarile terorii

Insusi numele acestor pasari evoca pericolul. Acesti carnivori gigantici care nu puteau zbura, puteau ajunge pana la 3 metri inaltime si erau inarmati cu ciocuri foarte puternice, a caror lungime putea ajunge pana la jumatate de metru lungime.

Cu toate acestea, Pasarile terorii sau Phorushacidae erau cunoscute doar pe teritoriul celor doua Americi. O specie asemanatoare s-a dovedit ca a existat si in Germania, dar au trait in urma cu 40 milioane de ani. “Nu exista nimic asemnator in vremurile recente ale Lumii Vechi.”, sustine MacPhee.

Mamutii lanosi

Extinctia mamutilor a inceput in urma cu 10 000 de ani. Ultima dovada a existentei lor dateaza de aproximativ 3 000 de ani, si ii localizeaza in insulele arctice.

Mamutii actuali sunt ceva mai mici decat predecesorii lor.

“Ceea ce facea ca mamutii lanosi sa para atat de uriasi erau capetele si coltii de fildes, ale caror dimensiuni erau mult mai mari decat cele ale mamutilor de astazi, dar corpurile lor erau relativ mici.” declara MacPhee.

Descoperirea unui desen care reprezenta un mamut gigant pe peretii unui mormant egiptean, l-a determinat pe un cercetator israelian sa afirme ca este posibil ca vechea civilizatie egipteana sa fi cunoscut totusi mamutii lanosi.

MacPhee sustine ca nu exista o dovada concreta a existentei mamutilor in Valea Nilului. Insa, acesta recunoaste ca ceea ce cunoasteau efectiv egiptenii despre mamuti a ramas un mister pana in ziua de astazi.

Chiar daca filmul “10 000 I.Cr.” nu a respectat intru totul pozitionarea geografica a personajelor sale sau anii in care acestea au populat planeta, ramane in continuare un film de fictiune care promite efecte speciale ce va vor tine cu sufletul la gura.
Sus In jos
_-Alex-_
Moderator
_-Alex-_


Mesaje : 112
Data de înscriere : 26/01/2008

Cinema Empty
MesajSubiect: Re: Cinema   Cinema Icon_minitimeLun 07 Apr 2008, 12:38 pm

The Heartbreak Kid
Cinema Heartbreak

– Cat dureaza o casnicie, este o comedie romantica neconventionala, asezonata cu picanterii exagerate marca regizorilor Bobby si Peter Farrelly, ce mixeaza pe vechi si verificate gaguri,pe poante obraznice si imprevizibile. Rezultatul? O indrazneata comedie a erorilor in toate registrele: sentimental, erotic si relational.

In a treia zi a lunii de miere, Eddie Cantrow (Ben Stiller), un burlac tomnatec de 40 de ani, crede ca a gasit dragostea adevarata. Din nefericire, nu este insa vorba despre proaspata sa sotie.

Dupa ani de burlacie si supus presiunilor tatalui sau, Doc (Jerry Stiller) si ale celui mai bun prieten Mac (Rob Corddry), Eddie incepe sa se intrebe daca nu face prea multe nazuri in ceea ce priveste femeile. Asa ca atunci cand o intalneste pe apetisanta blonda Lila (Malin Akerman), Eddie, dupa o scurta si la obiect curte, o cere in casatorie. In calatoria de nunta de pe coasta Californiei, cei doi tineri casatoriti incep sa se cunoasca si Eddie realizeaza imensa greseala pe care a facut-o: de dupa chipul angelic al proaspetei sale sotii, se iveste o fiinta ca limbaj vulgar si amatoare de sex atletic. Ajunsi intr-o exotica statiune mexicana, Lila isi oplosesete arsurile solare, iar Eddie incepe sa frecventeze barul hotelului, unde o intalneste pe Miranda (Michelle Monaghan), o fata cu picioarele pe pamint care nu are nici cea mai vaga idee ca Eddie este, de fapt, in luna de miere.

Indragostit de noua cunostinta, Eddie gaseste cele mai, nastrusnice solutii pentru a-si abandona sotia in camera de hotel si pentru a-si petrece timpul cu fata visurilor sale.



Sus In jos
Admin
Admin
Admin


Mesaje : 251
Data de înscriere : 22/01/2008
Varsta : 50
Localizare : Italia

Cinema Empty
MesajSubiect: Re: Cinema   Cinema Icon_minitimeDum 04 Mai 2008, 11:42 am

trebuie sa fie fain tare filmul asta. multumim Alex pt recomandari Cinema 145649
Sus In jos
https://laocafea.forumgratuit.ro
aeon

aeon


Mesaje : 110
Data de înscriere : 11/02/2008
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti

Cinema Empty
MesajSubiect: Re: Cinema   Cinema Icon_minitimeLun 05 Mai 2008, 6:45 am

The Iron Man 2008 vazut aseara la cinema. Foarte bun, super efecte , actori pe masura: Robert Downey Jr nedrogat aparent afro Jeff Bridges, Gwyneth Paltrow in rolurile principale. Mai multe detalii http://www.imdb.com/title/tt0371746/
Sus In jos
Admin
Admin
Admin


Mesaje : 251
Data de înscriere : 22/01/2008
Varsta : 50
Localizare : Italia

Cinema Empty
MesajSubiect: Re: Cinema   Cinema Icon_minitimeLun 05 Mai 2008, 1:36 pm

multumim pentru recomandari Cinema 631767
Sus In jos
https://laocafea.forumgratuit.ro
Continut sponsorizat





Cinema Empty
MesajSubiect: Re: Cinema   Cinema Icon_minitime

Sus In jos
 
Cinema
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
La o cafea :: Diverse-
Mergi direct la: